قیمت نرم افزار و شرایط پرداخت چگونه است ؟

جهت مشاهده قیمت نرم افزار از جدول قیمت نرم افزار ها استفاده نمایید و همچنین پرداخت مبلغ نرم افزار ، طی دو مرحله صورت می پذیرد . 60 درصد از کل مبلغ نرم افزار هنگام عقد قرارداد (بصورت پیش پرداخت) و 40 درصد باقیمانده پس از نصب و آموزش انجام می پذیرد .لازم به توضیح می باشد برای مراکز با مجوز خیریه و یا مشتریانی که بالاتر از 20 میلیون تومان خریداری می کنند ، امکان مساعدت بیشتری در نحوه پرداخت وجود دارد.

چه تضمینی برای کیفیت نرم افزار وجود دارد ؟

شرکت پارس تیام رایانه عملکرد تمامی بخش های نرم افزار از جمله فرم های پذیرش ، گزارشات ، انبارداری ، بیمه و …  که در نرم افزار وجود دارد را تضمین می نمایید . در صورت وجود هر گونه مغایرت در گزارش و وجود ایراد ، شرکت متعهد به پرداخت مبلغ نرم افزار می باشد. علت اصلی تضمین نرم افزار توسط شرکت ، وجود واحد تست شرکت می باشد که قبل از ارائه هر نسخه جدید ، تمامی بخش های نرم افزار که در آنها تغییراتی صورت گرفته است را به طور کامل و جزبه جز مورد بررسی و تست بصورت استاندارد و در سطح کلاس جهانی انجام می دهند.

چگونه می توان قبل از خرید امکانات ذکر شده نرم فزار را مشاهده کرد ؟

جهت مشاهده امکانات نرم افزار می توانید اقدام به ثبت درخواست دموی نرم افزار نمایید و همچنین می توانید با استفاده از مشتریان فعلی شرکت و تماس با مشتریان از امکانات نرم افزار مطلع گردید.

نصب نرم افزار چگونه و بر روی چند سیستم انجام می شود ؟

نصب نرم افزار توسط تیم پشتیبانی شرکت به صورت راه دور از طریق نرم افزار AnyDesk انجام می شود . لازم به توضیح می باشد نصب نرم افزار صرفا پس از دریافت پیش پرداخت انجام می پذیرد . نصب نرم افزار ابتدا بر روی سرور انجام می پذیرد و پس از آن بر روی کلاینت ها به تعدادی که توسط مشتری خریداری شده است نصب می گردد . تعداد کلاینت برای هر نرم افزار حداقل 3 می باشد . تعداد دقیق کلاینت در صفحه هر محصول تعیین شده است.

آموزش نرم افزار چگونه انجام می شود ؟

آموزش نرم افزار برای تمامی مشتریان تهران و کرج بصورت حضوری انجام می شود و برای سایر شهرستانها در صورتی که مبلغ خرید آنها بالاتر از 10 میلیون تومان باشد کارشناس به صورت حضوری انجام می پذیرد . در غیر اینصورت آموزش نرم افزار از طریق نرم افزار راه دور AnyDesk انجام می پذیرد . برای مشتریانی شهرستانی که پایین تر از 10 میلیون تومان خریداری می کنند ، با هزینه مشتری ، امکان اعزام کارشناس وجود دارد .

خدمات پشتبانی از چه طریق و چه مدت رایگان می باشد ؟

خدمات پشتیبانی کلیه نرم افزار های شرکت پارس تیام رایانه بمدت یکسال از تاریخ نصب نرم افزار رایگان می باشند و شامل ارائه ورژن های جدید نرم افزار ، برطرف کردن خطاها ، حل مشکلات کاربری ، آموزش ، تغییرات روتین و … می باشد.

چه خدماتی شامل هزینه جداگانه از قرارداد پشتیبانی می باشند ؟

خدماتی که جز خدمات پشتیبانی رایگان نباشد شامل اضافه کردن بخش ، اضافه یا تغییر دادن آیتم های اختصاصی شامل هزینه می باشد.

هزینه پشتیبانی نرم افزار برای سال های بعدی چگونه محاسبه می گردد ؟

هزینه پشتیبانی برای سال اول رایگان می باشد و برای سال دوم 10 الی 15 درصد مبلغ خرید نرم افزار ، بعنوان پشتیبانی محاسبه می گردد و برای سالهای بعدی با توجه به تورم اعلامی ، افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا امکان عودت نرم افزار وجود دارد ؟

بله این امکان وجود دارد

آیا امکان انتقال اطلاعات از نرم افزار قبلی (مشتری) به نرم افزار شما وجود دارد ؟

بله این امکان وجود دارد ولی اینکه چه سطحی از اطلاعات را می توان به نرم افزار جدید منتقل کرد بستگی به بانک اطلاعاتی نرم افزار قبلی شما و بررسی واحد فنی دارد.

سخت افزار مورد نیاز و پیشنهادی برای اجرای نرم افزار چه می باشد ؟

پیشنهاد همیشگی ما این است که یک سیستم بعنوان سرور در نظر گرفته شود که در صورت امکان کسی با آن کار نکند و ویندوز آن ویندوز سرور 2008 و یا بالاتر نصب گردد . حداقل سخت افزار مورد نیاز خیلی بستگی به نوع و تعداد ماژول های نرم افزاری و همچنین تعداد مراجعه کنندگان روزانه و سطح استفاده کاربران از نرم افزار دارد . پیشنهاد می گردد حتما قبل از اقدام به خرید سخت افزار با کارشناسان فنی شرکت تماس حاصل بفرمایید .

چگونه اقدام به خرید نرم افزار کنم ؟

با واحد فروش شرکت تماس بگیرید و حتما پیش فاکتور دریاف نمایید و پس از اقدام به واریز به حساب نمایید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه