مقاله

سامانه تبادل اطلاعات سلامت

 HIX(Health Information Exchange) به معنی “تبادل اطلاعات سلامت” است  و به هدف ردیابی گردش دارو از زمانی که نسخه توسط پزشک نوشته می شود و سپس آن نسخه در داروخانه به مراجعه کننده تحویل داده می شود و همچنین اطلاعات شرکت های پخش در این سامانه ثبت می شود و سپس این اطلاعات به سازمان غذا و دارو ارسال می گردد.

نکته مهم در این فرایند که شاید دغدغه بسیاری از کاربران باشد این است که هیچ گونه اطلاعات مالی و یا حسابداری و یا اطلاعات موجودی انبار به سامانه HIX ارسال نمی گردد . واقعیت این است که قابلیت ارسال این اطلاعات در این سامانه وجود ندارد.

این سامانه صرفا جهت ارسال اطلاعات نسخه ، مشخصات پزشک ، محلی که پزشک اقدام نوشتن نسخه کرده ، اقلام دارویی را از طریق اینترنت ارسال می نمایید.

بخشنامه سامانه HIX  از ابتدای سال 1395  بصورت بسیار جدی از طرف سازمان غذا و دارو  به داروخانه ها ارسال شد  و داروخانه ها(خصوصی و دولتی) ملزم به  استفاده از این سامانه کرده اند و در همین راستا نرم افزار داروخانه تیام که یکی از کارآمدترین و جامع ترین نرم افزار های داروخانه کشور می باشد بستر ارتباط با  سامانه HIX  را به دیگر امکانات خود اضافه نموده ،که بار دیگر ثابت نمایید شرکت پارس تیام رایانه برای همیشه در کنار مشتریان خود خواهد بود.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه